X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
شنبه 19 اسفند‌ماه سال 1385

فیلم خارجی

ژانر: درام- تریلر

 

Image hosted by allyoucanupload.com

 

راز داوینچی

The Davici Code

 

 

توضیحات:

 

                                                 Image hosted by allyoucanupload.com

 

 

  • دیر صیهون محفل سری اروپایی که در سال 1099 بنیان گذاری شده تشکیلاتی حقیقی است.در سال 1975 کتابخانه ملی فرانسه نسخه هایی خطی را موسوم به Les Dosseirs Secrets  یا پرونده های سری کشف کرد که هویت بسیاری از اعضای دیر صیهون را فاش میساخت :سر آیزاک نیوتن.ویکتور هوگو . بوتیلچی.لئوناردو داوینچی از معروفترین اعضای سابق آن به         شمار میروند

     

                                                                    Image hosted by allyoucanupload.com

     

  • خلیفه گری کاتولیک (اپوس دئی) که طریقتی شدیدا سخت گیر است اخیرا به دلیل گزارشهایی در مورد شستشوی مغزی و عبادات خشونت آمیز فریضه ای خطرناک موسوم به (تحقیر نفس) جنجال فراوانی به پا کرده است.اپوس دئی به تازگی بنای ساختمان دفتر مرکزی چهل و هفت میلیون دلاریش را در خیابان لگزینگتون نیویورک شماره 243 به پایان رسانده است.

                                                                    Image hosted by allyoucanupload.com

 

  • همه توصیفات آثار هنری و معماری و اسناد و مناسک نهایی در این کتاب و فیلم بر اساس واقعیتند.

Image hosted by allyoucanupload.com                                                       

 

 

ü       مشخصات فیلم :

Columbia Films Presents:             کلمبیا پیکچرز تقدیم میکند:

Directed By: Ron Howard            کارگردان: ران هوارد

Screen Play: Akiwa Gold man            فیلمنامه: آکیوا گلد من

Novel: Don Brow            بر اساس قصه ای از دان براون

149 Min-DVD 174 Min          

 

Image hosted by allyoucanupload.com                                                    

 

 

ü       به همراه:

           تام هنکس Tom Hanks

           جان رنو John Reno

           آدری توتو Audrey Tautou

           پاول بتانی Paul Betany

 

 

ü       نمایش :برای بالای 13 سال:PG:13 

 

ü       صدا :دالبی دیجیتال هشت کانالDolby Digital 8 Ch

 

                                                           Image hosted by allyoucanupload.com

 

 

ü       مشخصات کتاب:

     راز داوینچی

     نویسنده دان براون

     مترجمان:حسین شهابی – سمیه گنجی

     انتشارات زهره:سال 1383

 

 

 

 Image hosted by allyoucanupload.com                                                      

 

 

 

 

خلاصه داستان :  ژاک سونیر رئیس پر آوازه موزه لور پاریس به قتل میرسد . بزو فاش از شاخه مرکزی پلیس قضایی برای رسیدگی به این پرونده قتل انتخاب میگردد. وی در بررسی اوراق شخصی مقتول به نام پروفسور رابرت لنگدام تاریخ شناس معروف و نویسنده کتب معروفی چون :نشانه شناسی فرق سری  - دوره اشراقیون – زبان از یاد رفاه اندیشه نگارها و در یک کلام شاخص ترین کد یاب رموز مفهوم و نا آشنای قرون وسطی برخورد میکند که از قضا در شب حادثه با مقتول قرار ملاقاتی آنهم در محل وقوع قتل یعنی موزه لوور داشته است. پروفسور به محل جنایت فرا خوانده میگردد.

جنازه مقتول در حالتی وحشت انگیز و خوف ناک یافت گریده بود.سونیر همه لباسهایش را کنده بود و در سرسرا قرار داده بود کمرش را هم در مرکز سرسرای پهن و کاملا هم خط با محور بلند اتاق قرار داده بود .دست و پایش را در حالتی مانند آن که نیرویی نامرئی او را میکشد و میخواهد که به دو شقه اش کند با زاویه ای باز به بیرون دراز کرده بود .درست در زیر استخوان جناغ لکه ای خون آلود جایی را نشان میداد که گلوله گوشت را درانده بود زخم به طور عجیبی کم خون ریزی کرده بود و فقط لکه ای کوچک از لخته خون را به نمایش گذاشته بود انگشت چپ سونیز هم خونی بود گویی در زخم فرو کرده بود تا عجیب ترین ویژگی بستر مرگ موحشش را خلق کند. او خون خود را جوهر کرده بود و شکم خود را بوم نقاشی و با آن نشانه ساده ای بر بدنش کشیده بود. ستاره پنج پر!!

ورود سوفی نوو از دایره رمز گشایی (د س پی ژی ) پلیس قرانسه ماجرا را.......

 

                                                         Image hosted by allyoucanupload.com

 

 

 

 

بررسی:به نظر من قهرمان این فیلم کتاب نه سوفی نه رابرات لنگدام و نه هیچ کدام دیگر از شخصیات داستان نمیباشند .با نگاهی ژرف تر و عمیق تر به داستان دان براون فقط و فقط عیسی و مریم مجدلیه را میتوان به عنوان شخصیت های اول داستان معرفی کرد.

در آمیخته شدن اسناد تاریخی و تئوریهای قصه پرداز چنان با استدلال و دلایل منطقی صورت گرفته که با پایان ماجرا مدت زمان زیادی را به تفکر در آیین دین مسیح فرو میرویم. در صورت واقعیت تئوریهای دان براون پایه های مذهب مسیحیت چنان به لرزه در خواهد آمد که پس لرزه های آن تا سالها و شاید قرنها واتیکان و کلیسای کاتولیک را تکان خواهد داد.

 

 

                                                        Image hosted by allyoucanupload.com

 

 

و در این میان روحانیون یهودی که ننگ مصلوب کردن عیسی را بعد از قرنها همچنان به دوش میکشند میتوانند نفسی به راحتی کشیده و به عنوان پناه دهندگان به مریم مجدلیه و فرزند عیسی آبروی بر باد رفته خود را باز یابند.

 

کلید شروع نمایش جدید یهودیان با  فیلم مستندی که از یافت مقبره عیسی مریم مجدلیه و فرزندشان یهودا در فلسطین اشغالی خبر میدهد زده شده و به احتمال زیاد در آینده نه چندان دور خبرهای دیگری را از تهاجم جدید صیهونیست برای زدودن این لکه ننگ تاریخ خواهیم شنید.

 

 

                                                                   Image hosted by allyoucanupload.comI

 

t s Show Time…

 

کتاب رو نمیشناختم. فیلم هم هنوز اکران نشده بود روی سرچ گوگل اولین خبر ها رو راجع بهش خوندم و حسابی به خوندنش علاقمند شدم.بعد از بررسی بیشتر به این نتیجه رسیدم که کتاب در سال 83 به فرسی ترحمه وبی سر و صدا منتشر شده و فروش خوبی هم داشته. روی گوگل گشتم و گشتم و تو وب سایت قفسه نسخه PDF  رو دنلود کردم و شروع کردم به خوندنش بعد از هفت بخش که حسابی درگیر خوندنش شدم نصفه نیمه تموم شد و منو حسابی تو خماری گذاشت.

بازم گشتم و گشتم و گشتم و نسخه فاینال رو تو وبلاگ یه پدر امرزیده ای پیدا کردم و مشغول خوندن که چه عرض کنم خوردنش شدم.داستان اونقدر جذاب بود که تو سه تا 6 ساعت خوندن تمومش کردم و یک هفته تمام در موردش فکر کردم.بد جوری درگیرش شده بودم و هیچی جز اطلاعات بیشتر نمیتونست منو از اون فکر و خیال بیرون بکشه.ولی هر چی بیشتر گشتم کمتر فهمیدم و نتونستم اطلاعات بیشتری راجع به کل ماجرا بدست بیارم.جالب ترین قسمت ماجرا درک همجنس گرا بودن داوینچی نقاش بود که حسابی مات و مبهوتم کرد.

 

دو ماه بعد تبلیغات فیلم در کانال Coming Soon  شروع شد و هفته بعد نسخه پرده ای و سانسور نشده اون رو تو متروی صادقیه خریدم و چند دفه نگاش کردم و خیلی ازش لذت بردم.بازی های روان. صحنه پردازی زیبا و تدوین فوق العاده و ضرب آهنگ سریع و تند و نفس گیر فیلم به همراه نور پردازی جذاب بخصوص در مورد صحنه های کلیدی فیلم که در محل واقعی موزه لور پاریس ساخته شده یه لحظه راحتم نمیگذاشت و پایان دو پهلو و پادر هوای فیلم هم که به کل اثر شیرینی دیگری میبخشید.

اگه زبانتون اونقدر خوب هست که بتونین دیالوگهای فیلم رو درک کنین که نسخه اصلی و سانسور نشه رو بهتون توصیه میکنم و در غیر اینصورت میتونین نسخه زیر فارسی رو که بنا به عللی بعضی جاهای داستان رو به غلط ترجمه کرده ببینین و لذت ببرین ولی خود کتاب رو هم میتونین از تو وب سایت قفسه دانلود کنین و در 404 صفحه PDF  با برنامه Acrobat Reader  بخونین و ازش لذت ببرین.

 

خوندن کتاب به دوستای مذهبی توصیه نمیشه چون ممکنه خیلی از باورهاشون رو به هم بریزه . ولی خوب اگه زیاد متنشو جدی نگیرین و به چشم یه داستان بهش نگاه کنین مسلما خوندنش خالی از لطف نیست.

در ضمن دیدن فیلم بعد از پایان کتاب طعم و مزه دیگه ای داره حتی بهتر و شیرین تز چیپس فلفلی و نمکی یه مزمز!!

 

تام هنکس در این فیلم یه معرکه است . ژان رنو با اون صدای گرم و خفه و لهجه دار فرانسویش تا آخر داستان شما رو لنگ در هوا نیگر میداره و تا دقایق اخر فیلم نمیتونید نیروهای خیر و شر رو از هم تشخیص بدین.

 

                                                            Image hosted by allyoucanupload.com

 

پس دیدن این فیلم تو تعطیلات خوش نوروزی به شما البته کاملا تنها و یا به همراه یه عشق فیلم و دور از بازی گوشی بچه ها توصیه میشه

 

و ...... یا حق

 

                                                                           Image hosted by allyoucanupload.com